חשיבות העמידונים לנכים

בתחילת שנת 2014 יצאה בשורה גדולה ממשרד הבריאות, לגבי ילדים שאינם יכולים לעמוד בכוחות עצמם – הכנסת נושא העמידונים לילדים ונערים (עד גיל 21) לסל הבריאות. בהתאם להמלצתו ואישורו של פיזיותרפיסט מוסמך התאמה, משרד הבריאות יממן סכום משמעותי (הסכום הסופי טרם נקבע) ממחירו של העמידון.

לשם מה ילדים זקוקים לעמידון?

עבור ילדים הנאלצים לשהות רוב היום במצב שכיבה או ישיבה על כיסא גלגלים, חייבים לתרגל עמידה, לזמן קצוב בכל יום, על מנת לחזק את עצמות השלד ואת שרירי השלד. הישג נוסף הוא המרכיב הנפשי שמועצם בעקבות היכולת לעמוד וליישר מבט עם החברים האחרים.

לפני שארחיב על עוד יתרונות חשוב להדגיש, שכאשר בוחרים עמידונים לילדים חשוב מאוד להקפיד על כך שהם יתאימו למידותיהם העכשוויות מבחינת גובה ומשקל, וחשוב גם שהם יתאימו ליכולותיהם הפיזיות. צריך גם להבדיל בין עמידון אקטיבי, שמאפשר לילדים עם יכולת שימוש נמוכה ברגליים, להניע את עצמם למרחקים קצרים (כשמשקל הגוף נתמך בעזרת העמידון), לילדים ללא יכולת שימוש ברגליים – להם יותאם עמידון פסיבי.

משמעויות העמידה:

1. שיפור הביטחון העצמי והדימוי העצמי שנובע מהעובדה שהילדים יכולים לעמוד כמו כולם.

2. שיפור היכולת האווירנית של הריאות, מעצם העובדה שבמצב עמידה הריאות יכולות להתרחב למלוא יכולתן.

3. מאפשר זרימת דם מוגברת (גם) לפלג גוף התחתון ובכך משפר תפקוד של כלי הדם והשרירים, מפחית נפיחויות וספסטיות. זרימת הדם המוגברת עוזרת גם לשפר את תפקוד מערכת הקרדיווסקולרית (לב-ריאה).

4. שיפור היכולת של הכליות בפינוי רעלים והפחתת בעיות בשלפוחית השתן.

5. שיפור תפקודי המעיים וחילוף החומרים.

6. מניעת היווצרות פצעי לחץ.

7. שיפור טווחי תנועה במפרקים – לרבות במפרק האגן, ברכיים וכפות רגליים.

8. הפחתת ספסטיות.

9. נשיאת המשקל על עצמות הרגליים תורמת להתפתחות העצם והשרירים ומניעת אוסטאופורוזיס (בריחת סידן מהעצמות).

 ישנם עמידונים מסוגים שונים וכאלה שמיועדים לגילאים שונים, לילדים מגיל שנה, לנערים ומבוגרים. ישנם עמידונים עם אפשרות של מעבר מתנוחת ישיבה לעמידה וכן שכיבה לעמידה. המשמעות של מעבר מישיבה לעמידה, מעבר לתפקוד המפרקים הרלוונטיים (אגן, ברכיים, קרסוליים), יש כאן יכולת הדגמה של מעבר מישיבה לעמידה והפוך, כמו שאר הילדים.

נושא הישיבה, יחד עם גלגלים שמחוברים לעמידון, יחד עם מבנה צר המאפשר מעבר בפתחי הדלתות – הילד יכול, בזכות מערכת הושבה ותמיכה שמותאמת למידותיו, לשבת ולעמוד תוך כדי הפעילות בגן או בבית הספר.

 לנו יש ניסיון עם מאות לקוחות שבחרו בעמידוני EasyStand - ילדים, מבוגרים ומסגרות חינוכיות, טיפוליות ושיקומיות.

עמידון לילדים

לקביעת פגישה

052-6252514


שם: *

טלפון: *

פרטים:

חדר כושר לנכים בנתניה יוטיוב מועדון ספורט פורום ספורט שיקומי

אימוני ספורט יחודיים – חדר כושר אינטימי, מקצועי ואיכותי בנתניה אשר משלב בריכת שחיה ובית קפה. מכון הכושר בנתניה מתמחה בטיפול באנשים בעלי צרכים מיוחדים ומספק אימוני כושר לנכים במועדון ספורט מודרני ומאובזר. בואו להתנסות בחדר הכושר האיכותי בנתניה.
אפשר למצוא אצלנו חדר כושר מותאם לנכים המחפשים מכון כושר לנכים ובעלי מוגבלות.

נייד: 052-6252514

שותפים | Wisy - שיווק באינטרנט


רוצה להתייעץ עם אסי?

השאר את פרטיך ואחזור אליך בהקדם

שם: *

טלפון: *