השראה: רוכב משותק סיים את ראלי אפריקה-אקו

פורסם במקור באתר פולגז: www.fullgaz.co.il

ניקולה דוטו (Nicola Dutto) איבד את היכולת להשתמש ברגליו לפני כ-10 שנים. זה לא מונע ממנו להתחרות באחת הזירות הקשות ביותר ולהצליח לסיים בכבוד.

 

ניקולה דוטי בראלי אפריקה-אקו
ניקולה דוטי בראלי אפריקה-אקו

 

ב-20 במרץ 2010 איבד ניקולה דוטו את התחושה בפלג גופו התחתון. ניקולה זוכר שהעביר הילוך מרביעי לחמישי באחד הסטייג'ים בבאחה האיטלקי, והזיכרון הבא שלו הוא להתעורר לצד האופנוע. האיטלקי הובהל לניתוח חירום שארך 9 שעות במטרה לנסות ולהציל את חוט השדרה, אך לרוכב הוותיק שאמתחתו 20 שנות רזומה במרוצים היה ברור שלא יוכל לעמוד יותר על רגליו, גם לא לאחר 14 שבועות בשיקום. ניקולה מצא את הכוחות להחזיר את עצמו, עד כמה שניתן, למסלול. חודשים של שיקום ומטרה מאוד ברורה של חזרה למרוצים, עם עידוד ותמיכה מדאג הנרי, שלוש פעמים אלוף מוטוקרוס אמריקאי שאיבד גם הוא את השימוש ברגליו ובעזרת התאמות מיוחדות חזר לרכוב.

ניקולה חזר לרכוב, ובהדרגה הרחיק את הרף והגדיר לעצמו רשימת מרוצי ראלי ארוכים שיובילו אותו למטרת העל: הדקאר. ניקולה נעזר ברוכבי צללים – שני רוכבים אשר רשומים במסגרת המרוץ הרשמית, אך נמצאים שם אך ורק כדי לעזור לו. הרוכב המוביל קובע את הקצב והציר הנוח ביותר, והרוכב השני נמצא על-מנת לעזור, להרים ולתפעל תקלות.

 

יש גם רגעים כאלה
יש גם רגעים כאלה

 

האופנוע, ק.ט.מ 450EXC-F, מותאם למצבו הגופני. הרגליים מוחזקות ומוגנות בעזרת מסגרת צידית, יש מושב מותאם לישיבה ארוכה עם תמיכת גב ורתמה אשר מאבטחת אותו לאופנוע. המתלים מותאמים ומכוונים לרוכב אשר יושב כל הזמן, יש מצמד אוטומטי של Rekluse עם אפשרות להעביר את ההילוכים בעזרת מתגים על הכידון, ואילו הבלם האחורי מופעל בעזרת ידית שמאלית.

בקפיצה קדימה ל-2020, ניקולה התחרה במהדורה האחרונה של ראלי אפריקה אקו. ראלי אפריקה-אקו הוא ממשיך דרכו של ראלי הדקאר המקורי, לפני שעבר מאפריקה לדרום אמריקה. במהדורת 2008 של הדקאר, ערב הזינוק, בוטל הראלי בשל התראות לפיגועים מצד אל-קעידה. בשנה שלאחר מכן עבר הראלי לדרום-אמריקה, ובשנת 2020 ראלי דקאר עבר למדבריות סעודיה. קבוצת רוכבים ונהגים צרפתים שלא היו מוכנים לקבל את העובדה שראלי דקאר לא מתקיים על אדמת אפריקה, הרימו ראלי אלטרנטיבי – אקו-אפריקה – שעובר על תוואי המסלול של הדקאר המקורי – ממרוקו לדקאר בירת סנגל. הראלי קטן משמעותית מראלי דקאר המאורגן והממוסחר, אולם עדיין בינלאומי ומאתגר. כזכור, בשנת 2017 ניצח בראלי, בקטגוריית האופנועים, לא אחר מאשר גב סלע הישראלי, שאז היה בן 18 בלבד. משמעות ה-אקו (ECO) בשם הוא האג'נדה של המארגנים לקדם אנרגיות חלופיות, רכבים ואופנועים היברידיים, מחזור שמנים, נטיעת עצים ועוד.

 

אבל בסוף - סיים בהצלחה!
אבל בסוף – סיים בהצלחה!

 

מהדורת 2020 זינקה ממונקו והובילה את המתחרים עד לדקאר, בירת סנגל, במשך 12 ימי תחרות ו-6,500 ק"מ. 95 רוכבים החלו את היום הראשון, 66 סיימו את הראלי ברכיבה לאורך האגם הוורוד. ניקולה סיים במקום ה-47, והפך להיות המשותק הראשון שמסיים את המרוץ המפרך.

סיפור מדהים ומעורר השראה!

לקביעת פגישה

052-6252514


שם: *

טלפון: *

פרטים:

חדר כושר לנכים בנתניה יוטיוב מועדון ספורט פורום ספורט שיקומי

אימוני ספורט יחודיים – חדר כושר אינטימי, מקצועי ואיכותי בנתניה אשר משלב בריכת שחיה ובית קפה. מכון הכושר בנתניה מתמחה בטיפול באנשים בעלי צרכים מיוחדים ומספק אימוני כושר לנכים במועדון ספורט מודרני ומאובזר. בואו להתנסות בחדר הכושר האיכותי בנתניה.
אפשר למצוא אצלנו חדר כושר מותאם לנכים המחפשים מכון כושר לנכים ובעלי מוגבלות.

נייד: 052-6252514

שותפים | Wisy - שיווק באינטרנט


רוצה להתייעץ עם אסי?

השאר את פרטיך ואחזור אליך בהקדם

שם: *

טלפון: *